חיפוש באתר:

איטום ושיקום מבנים

איטום ושיקום מבנים

שיקום מבנים

אנו קבלנים מנוסים העוסקים בתחום השיקום מאז ראשית התפתחותו בארץ בשנות ה-80 וצברנו ידע בעבודות שיקום למבני מגורים ומבני תעשיה ובהתאמת חומרים לסוגי העבודות השונות.
בחירת חומרים נכונים הינה קריטית להצלחת השיקום. 

נדרשת הקפדה על אופן יישום החומרים ולכן מומלץ להיוועץ עמנו כמומחים לשיקום מבנים.

לרוב, פעולות השיקום הבסיסיות ו/או המורכבות שאנו מיישמים יתנו את המענה המתאים, אך לעיתים, אנו נמליץ לשלב קונסטרוקטור בתהליך העבודה.
מבנים רבים ניזוקים עם השנים מסיבות שונות כגון: נזקי סדקים, חלקי בטון שבורים, ברזלי זיון חשופים, אריחי שיש/פסיפס/קרמיקה נושרים, צבע וטיח מתקלפים.
מבנים רבים המחופים בשיש הופכים לסכנה של ממש. רשויות מקומיות נאלצות להוציא צווים למבנים רבים, דורשות תיקון מידי של הכשלים ומכריזים על הבניין כמבנה מסוכן על מנת שלא לסכן את העוברים ושבים ובמיוחד את הדיירים עצמם. הסרת צו מבנה מסוכן מחייב את הדיירים לפעול במהירות ללא תכנון מוקדם ולגייס כספים שלא תמיד מצויים בקופת ועד הבית.
לצורך הסרת צו בניין מסוכן, אנו מבצעים את עבודות השיקום ו/או חיזוק אריחים ומלווים את הלקוח עד להסרת הצו בעזרת מהנדס בניין מטעמנו שיאשר את ביצוע העבודה וימציא לעירייה אישור בדבר ביצוע התיקונים ואיכותם.

איטום
רכשנו את מומחיותנו באיטום במשך כ- 40 שנה ובין היתר אנו עורכים חוות דעת מקצועיות לבתי משפט ומוסמכים כנותני חוות דעת מקצועית ע"י המרכז הישראלי לחוות דעת מומחים וכבוררים בתחום.
מרבית הכשלים וליקויי הבנייה הינם בתחום האיטום, או שהתוצאה שלהם הינם כשלים באיטום. 

מערכות האיטום המומלצות כיום נדרשות לעמוד בקו החזית מול כמויות המים לסוגיהן, במקום להוות את קו ההגנה השני.

כשלי איטום נובעים בעיקר מהסיבה שעבודות הבניה אינן מבוצעות בהקפדה מספקת כדי ששלד המבנה יתמודד בעצמו עם גשמים ונזקי מים מצנרת מים/ביוב/דלוחין. 

 התפישה שהשתרשה כי נדרש לאטום כל מבנה וכי ללא מערכת איטום המבנה לא יהיה אטום, הינה שגויה ופסולה.

ניתן בהחלט להקים מבנים שמסוגלים להתמודד היטב גם ללא מערכות איטום, או לפחות לצמצם את הצורך בהם עד כדי איטום בהיקף מינימלי.  

סיבה נוספת להתהוותם של כשלי איטום הינה שינויים הנערכים ע"י בעלי מקצוע שאינם מיומנים אשר לא נותנים את דעתם בנושא האיטום בבואם לתקן/לשפץלהחליף מערכות אחרות במבנה לאחר שמערכות האיטום כבר הותקנו, בין אם זהו מבנה לפני מסירה לאיכלוס ובין אם זהו מבנה ישן. 

 

כשלים מתהווים לעיתים החל משלב התכנון האדריכלי וההנדסי של המבנה ועל כן מומלץ להיוועץ עמנו כמומחים לאיטום כבר בשלב ראשוני זה, כשם שנדרשים יועצים רבים וחשובים אחרים להליך הבניה.

חשוב להדגיש כי גם אם בשלב התכנון נלקחו בחשבון פרטי האיטום, הרי שבשלב הביצוע יש להקפיד שהם אכן יבוצעו הלכה למעשה באמצעות פיקוח קפדני בשטח.
להלן דוגמאות של הגורמים לכשלים במערכת האיטום:
– תכנון לוקה בחסר.
– אי הקפדה על ביצוע עבודות האיטום.
– בחירת חומרים שאינם מתאימים לאופי העבודה.
– בחירה לקויה של שיטת העבודה במהלך הביצוע.
– יישום לקוי של חומרים (טובים ככל שיהיו) ע"י העובדים בשטח.
– אי הקפדה על ניקוז תקין.
– אי הקפדה על שיפועים נכונים.
– ועוד.
כל אלה יגרמו בהכרח לכשלי איטום בעתיד העלולים להתבטא בנזקי מים.

 

<
הקלק וחייג לקבלת הצעת מחיר
והתייעצות חינם!
יש לכם שאלות?
התלבטויות?רוצים להתייעץ?
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: